Misty Flip jest perfekcyjnie przykontrolowanym obrotem skrzydła o 360 stopni na wysokim kącie za plecami pilota. W rzeczy samej jest bardzo podobny do Mac Twista jednak nie jest tak brutalnie wprowadzany, i zaraz po wyjściu otrzymujemy normalny stan lotu pomijając wprowadzenie skrzydła do głebokiego przęciągnięcia tak jak w przypadku Mac Twista.

Przygotowanie:

Istnieje bardzo duże ryzyko poskręcania w taśmach. By temu zapobiec ustaw swoją uprząż do pozycji siedzącej i odpuść taśmę piersiową najmocniej jak się da. Ułóż nogi dokładnie pod deską i bądź przygotowany by nadążyć ciałem za swoim skrzydłem. Nie próbuj tej figury w leżącej uprzęży.

Wejście:

Zacznij ćwiczyć w ten sposób:

Leć po prostej i z prędkości trymowej, zaciągnij mocno jedną sterówkę, bardzo szybko by przeciągnąć stronę. Zaraz po tym jak zacznie się rotacja popuść hamulec trochę by skrzydło było otwarte najwięcej jak się da (zupełnie jak w helicopterze). Odpuść hamulec zupełnie gdy skrzydło znajduje się za Twoimi plecami (krawędź natarcia skierowana jest w górę). Teraz skrzydło wystrzeli do przodu w tym samym kierunku z którego wchodziłeś. Przyhamuj je trochę podczas nabierania prędkości.

Jak poczujesz sie komfortowo w tej podstawowej technice, zwiększaj prędkość wejścia, poprzedzając je jednym dwoma delikatnymi Wing-overami.

Nie jest koniecznie uzyskiwanie symetrycznego nurkowania przed wejściem, możesz być lekko po jednej ze stron, ale nigdy nie rób Misty Flipa w przeciwnym kierunku w stosunku do ostatnio wykonywanej figury.

Tak czy inaczej nie potrzebujesz wcale bardzo dużej energii, możliwe jest wykonywanie całkiem niezłej serii Misty Flipów wykorzystując energie z wystrzeliwania skrzydła do przodu.

Albo:

Dla bardzo spektakularnych Misty Flipów (w zasadzie nazywa się to Ass Chopper), musisz wykonać obrót skrzydła w przeciwną strone do ostatnio wykonywanego Wing-overa czy też Spirali Asymetrycznej (w przeciwną stronę w stosunku do ostatniego ruchu). Nie zalecamy trenowania tego jeżeli nie czujesz się wystarczająco dobrze w podstawowej technice.

Wejdź do Spirali Asymetrycznej w prawo. Jak będziesz miał wystarczająco dużo energii wykonaj Loopa, złap prawą taśmę i przeciągnij lewą stronę z ekstremalnie mocnym dołożeniem ciała na lewo, zaraz po tym jak miniesz najniższy punkt, siła będzie tak duża że wyrzuci Cie plecami nad skrzydło (zupełnie jak w Tumblingu!) podczas gdy skrzydło przekręci się pod Tobą. Może być bardzo ciężko z pociągnięciem sterówki, więc poczekaj trochę aż zaczniesz sie wznosić i stracisz trochę energii (wtedy sterówka robi sie lżejsza).

Wyjście:

Pozwól skrzydłu się obrócić o jakieś 270 stopni, potem pozwól mu lecieć w momencie gdy znajduje się za Tobą, gdzie krawędź natarcia skierowana jest do góry, potem kontroluj nabieranie prędkości. Normalnie wychodzisz w tym samym kierunku co wchodziłeś.

Nie ważne z której strony wchodziłeś, skrzydło wystrzeli błyskawicznie do przodu, więc musisz je przyhamować dość mocno, inaczej wpadniesz prawdopodobnie w czaszę.

Zagrożenia:

Wszystkie zagrożenia które dotyczą Mac Twista i powyżej.

Spotkać mnie możesz

Na Skalce
Na Velkym Javorniku
Na Javorovym

Copyright

Copyright © 2024 Flyordie - największa baza paralotniowych przewodników. Wszelkie prawa zastrzeżone.