Portal03

Pierwszy portal paralotniowy zacząłem budować w 2005 roku pod nazwą Fly or Die. Głównie gromadziłem informacje o akrobacji paralotniowej ponieważ w tamtych czasach interesowało mnie to najbardziej. Z czasem jednak doszedłem do wniosku że ludzie potrzebują wielu podstawowych informacji o lataniu i nie należy tego ograniczać. Myślę że spokojnie można uznać że był to największy zbiór informacji o paralotniarstwie w języku polskim, który przestałem rozwijać z końcem roku 2012 kiedy na dobre zadomowiłem się w Czechach i zająłem się budową domu oraz realizacją swojej kariery zawodowej.

Portal01

Nowe artykuły i publikacje pojawiały się raz w tygodniu. Wiele artykułów technicznych tłumaczyłem z różnych języków samodzielnie. Na stronie internetowej portalu znajdowało się również największe kompendium informacji o akrobacji paralotniowej. Wszystkie figury były opisane wraz z podziałem na poszczególne stopnie trudności. Wielu z Was może nie pamiętać, ale to było jeszcze zanim Pal Takats opisał figury akrobacyjne na stronie justAcro.com. Kompendium wiedzy pochodziło głównie z www.acromania.nl (Michel Verhagen), The Acrocompendium (Pål Hammar Rognøy). Z czasem jednak przepracowałem to do bardziej przejrzystej formy. Dodałem również własne opisy figur SIV, według doświadczenia które zdobyłem w latach 2008-2011 z Austrii i Szwajcarii.

Portal05

W późniejszym okresie czasu w portalu zostały stworzone dodatkowe działy uzupełniające o PPG, bezpieczeństwie, przepisach, miejscach paralotniowych wraz z mapami ale i również światowy zbiór napędów PPG ze zdjęciami, parametrami technicznymi i opisami. Zbiór PPG powstał przy współpracy z Leszkiem Klichem. Nie ma chyba co ukrywać że w tamtych czasach kiedy byłem jeszcze kawalerem ;) poświęciłem dziesiątki tysięcy godzin, aby ludzie w Polsce mogli po prostu mieć wszystko w jednym miejscu.

Portal07

W latach 2006-2007 zajmowałem się również organizacją konkursów paralotniowo fotograficznych które były zakończone imprezami paralotniowymi i przekazywaniem nagród dla zwycięzców. Byłem również aktywnym działaczem PSP i zajmowałem się administracją strony internetowej PSP zaraz po powstaniu tego stowarzyszenia.

Portal08

Spotkać mnie możesz

Na Skalce
Na Velkym Javorniku
Na Javorovym

Copyright

Copyright © 2024 Flyordie - największa baza paralotniowych przewodników. Wszelkie prawa zastrzeżone.